איפה ניתן לקחת קורס מנופאים?

מנוף הובלה

קורס מנופאים אפשר ללמוד במקומות שונים ברחבי הארץ. מי שמעוניין בכך בוחר את הקורס שמתקיים במיקום הגיאוגרפי הנוח לו ביותר.

קורסים של מנופאים

  • קיימות כמה מכללות שמפעילות קורסי מנופאים:
  • מכללת עתיד – הקורסים מתקיימים בחיפה, מודיעין, באר שבע, טבריה ותל אביב.
  • מכללת כרמל בטיחות – הקורס מתקיים בחיפה.
  • מכללת הנדסה בגובה – הקורסים מתקיימים בחיפה, הוד השרון ולוד.

לימודי מנופאות

לימודי מנופאות הם תיאורטיים וגם מעשיים וזאת במטרה שכל אחד מבוגרי הקורס לאחר הלימודים ולאחר המבחנים יוכל להפעיל מנוף באופן בטיחותי ואחראי על פי כללי הבטיחות והנהלים שנקבעו בחוק. מדובר בקורסים ממשלתיים אשר לומדים בהם רבדים רבים של אופן הפעלת המנופים השונים.

קיים קורס עגורן נייד שכולל את כל סוגי המנופים וקורס עגורן צריח אשר מופנה למי שמעוניין להפעיל מנוף נייח שמקובע לקרקע כמו באתרי בנייה.

קורס עגורן נייד מתמקד בנושא לימוד נהלי הבטיחות, כיצד לשנע משאות שונים לטווחים שונים של מרחקים, באופציות שונות של מזג אוויר. אופן הפעלת המנופים הוא מורכב ויש להכיר את כל דרכי ההפעלה שלו ולכן הקורס נמשך 174 שעות.

קורס מפעילי צריח הוא קורס ארוך יותר והוא נמשך לאורך 196 שעות, הוא כולל את כל מה שלומדים בקורס עגורן נייד ותוספות שהן ייעודיות לעגורן נייח.

קיימת אפשרות ללמוד גם בקורס משלים כמו קורס קצר בנושא מנוף הובלה וזאת להרחבת ההסמכה של מנופאי שמעוניין בידע בתחום ספציפי נוסף.

כללי הבטיחות עבור המנופאים

עבודה עם מנוף היא בעלת אחריות רבה לאור השימוש בציוד מכני הנדסי כה כבד ומורכב. לכן המנופאים נדרשים לפעול על פי כל כללי הבטיחות והנהלים שלמדו כדי לשמור על הציבור. קראו בהרחבה על הובלת ציוד כבד!

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם תשמחו לקרוא...

היריון

סימנים לרעלת הריון

בתקופת ההיריון נשים מתמודדות עם לא מעט מצבים שיכולים להשפיע עליהם, פיזית ונפשית. אחד מהמצבים הנ"ל, זה רעלת הריון. ריכזנו בעבורכם מידע חשוב בנושא. מה

קרא עוד »