מה זה שמאות מקרקעין

1972526 (1)-min

היום ניתן לשמוע יותר ויותר על התחום של שמאות מקרקעין, היות ומדובר על תחום שרק הולך ומתפתח עם השנים. מדובר על אחד התפקידים המורכבים ביותר בעולם הנדל"ן, היות ותפקידו של שמאי המקרקעין הוא להעריך בצורה מדויקת את שווי הנכס, תוך כדי התחשבות במגוון רחב של פרמטרים שונים. למעשה, השמאי חייב לבחון לעומק את הנכס, לבצע מחקר מעמיק ורק לאחר מכן לספק את ההערכה המקצועית שלו. דו"ח שמאי אמור להציג את מסקנות המחקר שלו, תוך כדי פירוט ברור של הנתונים השונים שהובאו בחשבון. דו"ח זה יכול לשרת האינטרסים של מוכרי הנכס או רוכשי הנכס, על מנת לספק טיעונים משכנעים יותר במשא ומתן לגבי המחיר. כמו כן, הדו"ח יכול לשמש לצורך התנהלות מול הרשויות השונות, בקשת הקלות מס ועוד.

כל מה שחשוב לדעת לגבי שמאות מקרקעין

חשוב להבין כי שמאי מקרקעין הינו אדם בעל ידע רב ומגוון בתחומים שונים. במהלך ההכשרה לשמאות מקרקעין, יש צורך ללמוד מיקרו ומקרו כלכלה, דיני מקרקעין, תכנון ובנייה, מיסוי ועוד. כתוצאה מכך, השמאי מסוגל לבצע את תפקידו בצורה המקיפה ביותר, היות ויש צורך בידע משפטי והבנה בעולם המיסים, על מנת לספק הערכת שווי מדויקת לנכס. למשל, שמאי מקרקעין אמור לבדוק כי מוכר הנכס הוא אכן האדם שרשום על שטר הבעלות וכי אין בעיות משפטיות העלולות לצוץ בעתיד, ובכך לשנות את שווי הנכס. כמו כן, השמאי אמור להעריך מראש את גובה ההיטלים והמיסים השונים שהרשויות צפויות לדרוש, בעקבות עסקה פוטנציאלית של מכירה/רכישה של הנכס. בנוסף לכך, השמאי אמור לוודא כי הנכס נבנה בהתאם לחוק, כי הוא אינו מכיל תוספות בנייה לא חוקיות וכי הבעלים מחזיק בהיתרי הבנייה והתכנון הרלוונטיים.

במידה ואתם מתעניינים בלימודי שמאות מקרקעין, הנכם מוזמנים להכנס לאתר של מכללת אפיק.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם תשמחו לקרוא...

קורס ייעוץ משכנתא

קורס ייעוץ משכנתאות

הבנקים יודעים יפה מאוד לשווק משכנתאות, אבל הציבור הבין שהוא עלול לשלם על כך ביוקר. מכיוון שהביקוש לייעוץ משכנתאות התרחב מאוד ומדובר במקצוע שאפשר להתפרנס

קרא עוד »