תרגול פסיכומטרי

מאגר עבודות אקדמיות בתעשייה וניהול

מבחן הפסיכומטרי הוא מבחן המיועד לבחינת יכולות לימודיות של אנשים וסיווג שלהם לפי ציון. ככל שהציון גבוה יותר כך יכולות הלימוד גבוהות יותר ומקנות כרטיס כניסה אפשרי ללימודים גבוהים ומורכבים יותר כמו לימודי רפואה, משפטים ומקצועות אחרים. ישנם גם מקצועות הדורשים ציון פסיכומטרי נמוך יותר כמובן וזה בדיוק הרעיון של הציון הפסיכומטרי. תארו לכם שכל אחד היה יכול להירשם ללימודי רפואה? מרבית הסטודנטים היו נושרים מהלימודים כבר בתחילתם ואז מבזבזים זמן רב, כסף ומאמץ על כניסה לתחום שהם לא יוכלו לשאת את כמות החומר בו והמורכבות שלו. אין זה אומר שציון נמוך יותר הופך אתכם לפחות חכמים אלא שיכולות הלימוד שלכם עשויות להיות פחות גבוהות מאחרים ועל כן תוכלו לבחור ענפים ומקצועות אחרים שיתאימו לכם יותר וסגנון הלימוד בהם הנו שונה.

כמה צריך לתרגל לקראת מבחן הפסיכומטרי ואיך עושים זאת נכון?

תרגול פסיכומטרי הוא חלק בלתי נפרד מהלימוד למבחן ולמעשה כל כולו הוא תרגול ותרגול. יצא לכם להתכונן שעות ארוכות מדי יום במשך כמה חודשים לקראת המבחן כשם שיש הרבה חומר ללמוד והוא מקיף נושאים רבים גם בחלק המתמטי וגם בחלק המילולי, אולם באמצעות קורס פסיכומטרי מתאים ניתן ללמוד טכניקות שונות לפתרון בעיות ותרגילים מה שיקל עליכם ויקצר את זמן התשובות שלכם במבחן.

האם יש הקלות בפסיכומטרי?

מעט מאוד תלמידים משיגים הקלות לקראת מבחן הפסיכומטרי ואם אתם חושבים שאתם מתאימים תוכלו לפנות אלינו במכללת זינוק ונוכל ללוות אתכם בתהליך הבקשה ולייעץ לכם לאורך הדרך. כמובן שאם תעשו קורס פסיכומטרי בזינוק יגדלו הסיכויים שלכם לזכות בהקלות מסוימות שהמכללה תוכל לסייע לכם בקבלתם מה שיקל עליכם את ההתמודדות עם המבחן ויגדיל את הסיכוי שלכם לקבל ציון גבוה יותר.

חלקי המבחן:

במבחן הפסיכומטרי יש 3 חלקים: אנגלית, מתמטיקה ולשון. כל אחד מאלה דורשים לימוד של חומר ואוצר מילים, אולם לא פחות חשוב לעבוד על החלק המנטאלי של הפחתת הלחץ לפני ובמהלך המבחן וכן גם ללמוד טכניקות שונות לענות במהירות על שאלות ותרגילים שונים, לעתים אפילו מבלי לחשוב יותר מדי. טכניקות אלו ישדרגו את קו המחשבה שלכם והיכולות הלימודיות שלכם ועל כן יסייעו לכם להשיג ציוד גבוה יותר.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם תשמחו לקרוא...

חיפוש עורכי דין

חיפוש עורכי דין

אפשר להגיד שאין אדם שלא יזדקק לפחות פעם אחת בחייו לעורך דין. זה יכול להיות עורך דין אשר עוסק בענייני תעבורה, בדיני עבודה, דיני משפחה,

קרא עוד »

מי צריך QA?

בקצרה? כל מי שרוצה להבטיח לעצמו ולתוכנה שלו בקרת איכות ומציאת באגים לפני משתמשי התוכנה החופשיים. אבל אנחנו לא פה בשביל לספר לכם דברים בקצרה

קרא עוד »