לשון הרע בפייסבוק/שיימינג – איך מתמודדים מול זה

לשון הרע בפייסבוק/שיימינג

אחת הרעות החולות בעולם האינטרנט בכלל ובפרט ברשתות החברתיות, הוא שיימינג. זו תופעה מוכרת אשר אנחנו נחשפים אליה כמעט מדי יום ולא פעם, מתקשים לעצור אותה בזמן אמת.

הרעיון הוא, שאדם אחד או קבוצת אנשים מפרסמים דברים שליליים כלפי אדם, עסק או ארגון. יש מקרים בהם השיימינג לכאורה מוצדק. אם נניח אדם, ארגון או עסק, עושים דברים שליליים, מבצעים עבירות או נוקטים בגישה לא מוסרית, הרי שהחברים ברשת החברתית יכולים לפעול באמצעות שיימינג, על מנת לגרום להם נזק ציבורי ואולי אפילו כלכלי, במטרה לגרום להם להפסיק לפעול כך.

העניין הוא שהרבה פעמים השיימינג איננו מוצדק, וכן נגרם לגורמים שאין להם יכולות להתמודד איתם. למשל, הרבה פעמים כנגד אדם מסוים, בין אם זה בגלל שהוא פרסם דעות שלא מקובלות על אחרים ובין אם זה מסיבות אחרות. במקרים רבים השיימינג גם כולל עובדות לא נכונות אשר נאמרות לגביו ומתפרסמות בפומבי. כאן נכנס החוק ללשון הרע.

קראו גם על: ביטוח תאונות אישיות

כיצד מתגוננים מפני שיימינג

זה לא פשוט אך אפשרי. מעבר לעניין הנפשי, הרי שאפשר להתמודד מול שיימינג גם בהיבט המשפטי. אם נניח בן אדם מפרסם עלינו דברים שליליים בפייסבוק, דברים לא נכונים מבחינה עובדתית, אנחנו יכולים לתבוע אותו, שכן הפייסבוק זו פלטפורמה תקשורתית לכל דבר.

ההבדל הוא, שאנחנו יכולים לתבוע אותו גם על הפרסום וגם על הפצה של הדברים, שכן החשיפה דרך השיתופים של הפוסט, יכולה להיות משמעותית ולגרום לו נזק רב. מעבר לזה, אנחנו יכולים גם לדרוש מהרשת החברתית בה הדברים מפורסמים, להוריד את הפוסט.  במידה וזה לא נעשה, אנחנו יכולים להגיש תביעה גם נגד הרשת בטענה לפרסום דברים שקריים.

אולי יעניין אתכם גם: תביעת סיעוד

מאמר זה מהווה תוכן פרסומי. אין באמור בו בכדי להוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי'

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם תשמחו לקרוא...

מה זה שמאות מקרקעין

היום ניתן לשמוע יותר ויותר על התחום של שמאות מקרקעין, היות ומדובר על תחום שרק הולך ומתפתח עם השנים. מדובר על אחד התפקידים המורכבים ביותר

קרא עוד »
קורס מקוון ללימוד רוויט

קורסים אונליין בענף הבנייה

קורסים אונליין בענף הבנייה הפכו לנפוצים ופופולאריים במיוחד בשנים האחרונות, היות ומדובר על קורסים ברמה גבוהה, אשר מאפשרים לכל בעלי המקצוע ליהנות מהכשרה מקצועית ואיכותית

קרא עוד »