לשון הרע בפייסבוק/שיימינג – איך מתמודדים מול זה

לשון הרע בפייסבוק/שיימינג

אחת הרעות החולות בעולם האינטרנט בכלל ובפרט ברשתות החברתיות, הוא שיימינג. זו תופעה מוכרת אשר אנחנו נחשפים אליה כמעט מדי יום ולא פעם, מתקשים לעצור אותה בזמן אמת.

הרעיון הוא, שאדם אחד או קבוצת אנשים מפרסמים דברים שליליים כלפי אדם, עסק או ארגון. יש מקרים בהם השיימינג לכאורה מוצדק. אם נניח אדם, ארגון או עסק, עושים דברים שליליים, מבצעים עבירות או נוקטים בגישה לא מוסרית, הרי שהחברים ברשת החברתית יכולים לפעול באמצעות שיימינג, על מנת לגרום להם נזק ציבורי ואולי אפילו כלכלי, במטרה לגרום להם להפסיק לפעול כך.

העניין הוא שהרבה פעמים השיימינג איננו מוצדק, וכן נגרם לגורמים שאין להם יכולות להתמודד איתם. למשל, הרבה פעמים כנגד אדם מסוים, בין אם זה בגלל שהוא פרסם דעות שלא מקובלות על אחרים ובין אם זה מסיבות אחרות. במקרים רבים השיימינג גם כולל עובדות לא נכונות אשר נאמרות לגביו ומתפרסמות בפומבי. כאן נכנס החוק ללשון הרע.

קראו גם על: ביטוח תאונות אישיות

כיצד מתגוננים מפני שיימינג

זה לא פשוט אך אפשרי. מעבר לעניין הנפשי, הרי שאפשר להתמודד מול שיימינג גם בהיבט המשפטי. אם נניח בן אדם מפרסם עלינו דברים שליליים בפייסבוק, דברים לא נכונים מבחינה עובדתית, אנחנו יכולים לתבוע אותו, שכן הפייסבוק זו פלטפורמה תקשורתית לכל דבר.

ההבדל הוא, שאנחנו יכולים לתבוע אותו גם על הפרסום וגם על הפצה של הדברים, שכן החשיפה דרך השיתופים של הפוסט, יכולה להיות משמעותית ולגרום לו נזק רב. מעבר לזה, אנחנו יכולים גם לדרוש מהרשת החברתית בה הדברים מפורסמים, להוריד את הפוסט.  במידה וזה לא נעשה, אנחנו יכולים להגיש תביעה גם נגד הרשת בטענה לפרסום דברים שקריים.

אולי יעניין אתכם גם: תביעת סיעוד

מאמר זה מהווה תוכן פרסומי. אין באמור בו בכדי להוות ייעוץ משפטי או תחליף לייעוץ משפטי'

Facebook
WhatsApp
Twitter
LinkedIn
Pinterest

אולי גם תשמחו לקרוא...

מורה לגיטרה מודיעין

אם כבר כמה זמן קיים בכם הרצון ללמוד באופן מקצועי את נפלאות המוזיקה, כדאי לכם להתנסות בראש ובראשונה בנגינה על גיטרה. מבין כל כלי הנגינה

קרא עוד »
ריהוט לבתי ספר

ריהוט לבתי ספר לשבת יום שלם

כיום עם התקדמות הטכנולוגיה, ושינוי החשיבה הלימודית ליצירתית יותר ויותר, החלו במערכת החינוך לשים את התלמיד במרכז, על ידי דאגה לריהוט משלים עבורו או כפי

קרא עוד »