לימודי רפואה – בחו"ל או בישראל?

על פניו, השאלה האם ללמוד בארץ או לא, אמורה להתבסס על עקרון אחד, איפה אפשר לקבל השכלה טובה יותר, איפה אפשר להתמקצע בתחום, בצורה אפקטיבית יותר. זה מה שאמור לעמוד בבסיס השאלה, היכן כדאי ללמוד. 

העניין הוא, שזה לא הפרמטר היחידי שמשפיע עלינו. למשל, אם אנחנו רוצים ללמוד רפואה, אז אנחנו צריכים אומנם להתייחס לשאלה מי יספק לנו את הכלים הטובים ביותר, מי יציע לנו את כל מה שאנחנו צריכים בשביל להיות רופאים ברמה גבוהה, אך מן הסתם, זה לא הדבר היחידי שיכול להשפיע על ההחלטה שלנו, שכן יש פרמטרים נוספים שיכולים להשפיע, בין אם אנחנו רוצים ובין אם לאו. 

לפני שאנחנו נציג את הפרמטרים השונים, חשוב לומר, אם אנחנו רוצים ללמוד רפואה בחו"ל, עלינו להגיע מוכנים לכך, מכל הבחינות. בין אם זה בהיבטים של שפה, מחייה, כלכלה וכמובן מבחינה מקצועית. לשם כך, אנחנו יכולים להירשם לתל אביב מדיקל קולג', מכינה ללימודי רפואה בחו"ל, שם נוכל לקבל את הכלים הנדרשים בשביל ללמוד במוסדות בינלאומיים שונים. 

אז איפה נכון עבורנו ללמוד רפואה?

על פניו, כאמור, השאלה היא אך ורק מקצועית. אך זה לא מדויק כפי שאנחנו יכולים להעריך. יש היבטים נוספים. למשל, איפה יהיה יותר פשוט בשבילנו להתקבל. זו המהות. אנחנו יכולים להציג ציונים מצוינים ועדיין לא להתקבל למוסדות בישראל, בגלל הביקוש הרב והדרישות הגבוהות. מנגד, כן להתקבל למוסדות שונים בחו"ל. 

כמו כן,

אנחנו צריכים לבחון את האופציות שעומדות לרשותנו, בין אם זה בשביל ללמוד ובין אם זה בשביל לעבוד בתחום. אנחנו צריכים גם להתייחס לכל הנושא של התנאים, כולל תנאי מחייה ועד כמה הם מתאימים לנו וליכולות שלנו.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם תשמחו לקרוא...