חדלות פירעון – מה זה אומר?

חדלות פירעון היא מצב שבו אדם או ארגון מסוים לא יכולים לשאת בחובותיהם ואלה מגיעים לסכומים מעל הקבוע בחוק. במקרה שכזה יוכל אותו אדם או בעל עסק להגיש בקשה לבית המשפט בנושא חדלות פירעון ופשיטת רגל. במידה ובית המשפט יקבל את הבקשה יוכרז אותו אדם פשוט רגל וייאלץ במשך 4-4 וחצי שנים להחזיר בכל חודש סכום מסוים לקופת הנושים, ממנו הכסף יתחלק לגופים השונים להם הוא חייב כסף ביחס לחלק שלהם בחוב. בסיום התקופה יקווה אותו אדם לקבל הפטר מבית המשפט על יתרת חובותיו כדי שיוכל לקבל הזדמנות שנייה לחזור לחיות באורח חיים התורם לחברה ולא מהווה נטל עליה.

הגבלות שונות במהלך תקופת חדלות הפירעון:

להיות חדל פירעון או פושט רגל זה לא דבר קל או פשוט לשאת. מלבד העובדה שאותו אדם צריך לחיות עם הנטל הנפשי שהוא נכשל בהתנהלות הכלכלית שלו או אפילו נאלץ לסגור את העסק שתמיד חלם עליו, הרי שהוא גם סובל מהגבלות נוספות ולא פחות קשות.

  • סימון בחשבון – הדבר אולי הקשה ביותר שגם משפיע על אספקטים רבים בחייו הוא הסימון בחשבון. בבנק ישראל, בגופי האשראי, בדירוג האשראי וכמובן בבנק שבו מתנהל חשבונות יהיה רשום שאותו אדם פשט רגל ויוגדר כלקוח מוגבל חמור. הסימון יישאר לכמה שנים של הליך חדלות הפירעון וייתכן ובדירוג האשראי יופיע גם כמה שנים נוספות לאחר מכן.
  • איסור יציאה מהארץ – במהלך תקופת חדלות הפירעון אלא באישור בית המשפט.
  • אין אשראי – אין מסגרת אשראי בחשבון, אין כרטיסי אשראי, אין שיקים וההתנהלות תצטמצם לפעילות במזומן או בהתאם למשכורת הנכנסת לחשבון.
  • החייב לא יוכל לפתוח עסק, להיכנס שותף, לקבל בעלות וכד' עד לקבלת ההפטר. 

למידע נוסף בנושא חדלות פירעון היכנסו לאתר http://www.evyatarlaw.co.il/

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם תשמחו לקרוא...