ברכת הבית: מסורות יהודיות בכניסה לבית חדש

ברכת הבית

קניתם בית חדש או שאתם עומדים לשכור דירה חדשה ונמצאים ממש לפני הכניסה אליה? קודם כל שיהיה בשעה טובה! אין ספק כי מדובר במועד מרגש ובשדרוג לחיים ועכשיו אתם בטח עסוקים בכל מיני דברים שונים, כמו סידורים טכניים להובלה והעברה של הציוד, רעיונות לעיצוב הבית וסידור הרהיטים בו, התחברות לאינטרנט וחברות הכבלים והטלוויזיה ועוד. האם לצד כל אלה יצא לכם לחשוב על המסורות עתיקות היומין של העם היהודי לפני כניסה לבית חדש? אם עדיין לא, הנה כמה דברים שממש נחמד לעשות, אפילו אם אתם לא מגדירים עצמכם כשומרי מסורת אדוקים.

התקנת מזוזה

מדובר כנראה בסימן ההיכר הברור והמוכר ביותר לבתים של יהודים בכל רחבי העולם. רבים מאמינים כי למזוזה סגולות בהגנה ושמירה על הבית מפני עין הרע ומפני רעות חולות כאלו ואחרות והאמת היא שגם אם אתם לא באמת מאמינים בכך, זה פשוט נחמד לעשות משהו לפי המסורת העתיקה של אבות אבותינו. קניית מזוזה מתבצעת לפני הכניסה לבית ויש לבדוק אותה ואת תקינותה אצל מקור מוסמך בטרם ההתקנה. ההתקנה עצמה היא פשוטה ויכולה להיעשות על ידי גברים ונשים כאחד עם ברכה מסוימת שהיא קצרה ונחמדה בהחלט.

חנוכת בית

אם חשבתם שמדובר במנהג שמקורו נוכרי, דעו לכם שחנוכת הבית היא טקס חשוב בתרבות היהודית. מקורות שונים מחמירים מציינים אפילו שאין ללון בבית שטרם נעשתה בו חנוכת בית כהלכתה והדברים אמורים גם לדירה שכורה ולא רק לבית חדש שנקנה. וחוץ מזה, זה פשוט אירוע נחמד והזדמנות טובה להזמין אנשים קרובים אליכם.

זיכרון לחורבן בית המקדש

לזכר חורבן בית המקדש, נהוג להשאיר חלק קטן בגודל של 48X48 ס"מ בכניסה לפתח הבית שאיננו מסויד. יש המאמינים כי האקט הזה הוא סגולה לשמירה על הבית שלא יחרב. לסיכום, אלו שלושה דברים מוכרים וחשובים שיש לעשות לפני כניסה לבית במסורת היהודית. למחמירים ישנן סגולות נוספות, אך אלו בהחלט הבסיס והוא קל ונעים ליישום ולא מתאים אך ורק ליראי שמיים ושומרי מצוות.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם תשמחו לקרוא...

כיריים אינדוקציה

אנשים רבים נאמנים לבישול בגז מכיוון שזו השיטה המוכרת ביותר עבורם. שפים רבים מעדיפים להשתמש בשיטת בישול שהם כבר מכירים מבפנים ומבחוץ במקום לעבור לאחת

קרא עוד »
אבחון פסיכודידקטי

אבחון פסיכודידקטי

אבחון פסיכודידקטי הינו אבחון פסיכולוגי הנערך יחד עם אבחון דידקטי. אבחון פסיכודידקטי, נערך כדי לקבל תמונה מורחבת יותר, וכן כדי לערוך אבחנה בין קשיי למידה

קרא עוד »