חט"ב הרצוג קדימה צורן – איך בוחרים את המסלול הנכון

פעם, לא לפני הרבה שנים, לא עמדו בפני תלמידי ישראל אפשרויות רבות לבחירת מסלולי לימוד. תלמידים אשר הגיעו לחטיבה או לתיכון, נאלצו לבחור בין אופציות שונות, ספציפיות. אם היה זה בית ספר עיוני אז הבחירה היתה בין מספר מקצועות עיוניים, אם היה זה בית ספר מקצועי, טכני, אז היו אופציות קשורות להיבטים אלו. הרבה פעמים סוג האופציה הושפעה גם מאיכות בית הספר ולהיפך. 

היום לעומת זאת, תלמידי ישראל יכולים ליהנות ממגוון רחב של אופציות, כאשר הם יכולים להחליט ביניהם איזו אופציה מתאימה להם בשביל למצוא בעתיד מסלול שירות שמדבר אליהם בצבא ואולי אפילו מסלול מקצועי איכותי. 

אחת הדוגמאות הטובות לכך, היא בית ספר הרצוג קדימה צורן. מדובר על חטיבת ביניים שמיועדת לתושבי קדימה צורן וכן לתושבי הסביבה. מאחר ומדובר בחטיבה אזורית לכאורה, אז היא גם מכילה מגוון רחב של מסלולים בהם אפשר ללמוד, וכל אחד יכול לבחור את המסלול הנכון עבורו. 

למשל, אפשר למצוא מסלולים כמו רובוטיקה, מסלולים שקשורים ליזמות, מסלולים שקשורים לתקשורת, ועוד שורה אוכה של מסלולים שיכולים לדבר אל כל ילד, אל כל תלמיד. 

מדוע חשוב לבחור את המסלול הנכון?

צריך לומר, עצם זה שבוחרים מסלול מסוים לא אומר בהכרח, שזה המסלול בו מתחייבים לעסוק בעתיד, אך הוא בהחלט יכול לספק השראה או רעיון לתחום עיסוק עתידי. בכל מקרה, אם בוחרים מסלול בצורה נכונה, אז אפשר ליהנות יותר בלימודים, בין אם מדובר במסלול קל או קשה, בין אם מדובר במסלול מאתגר או מסלול פשוט יחסית. 

בכל מקרה, כל ילד צריך לשאול את עצמו איזה מסלול מדבר אליו יותר ואליו ירצה להירשם.

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם תשמחו לקרוא...