אשנב למתמטיקה – לא חייבים לפחד מהמקצוע

אשנב למתמטיקה

אם נעשה סקר בקרב צעירים וצעירות, החל מתלמידים ביסודי או בחטיבה וכן הלאה, מה המקצוע שהכי מפחיד אותם, המקצוע שהם מתקשים להתחבר אליו ומפחדים לא להצליח בו, אז ללא ספק המקצוע המוביל יהיה מתמטיקה. 

בין אם יש סיבות לכך ובין אם לאו, הרבה מאוד צעירים וצעירות חוששים ממקצוע זה, ורק עצם המחשבה שהם יצטרכו לענות על שאלות ולפתור תרגילים שונים שהמורים או המרצים ידרשו מהם, מעורר אצלם פחד ולעיתים גם מעבר לכך. 

ישנן דרכים שונות כיצד להתגבר על הפחד, החרדה והמבוכה הנוצרת בעקבותיו. אחת הדרכים היא באמצעות פתיחת אשנב למתמטיקה. כלומר, שימוש בגורמי מקצוע חיצוניים שילמדו את הצעירים והצעירות כיצד להיחשף למתמטיקה בצורה נכונה, מבלי שיחששו מכך. זה יאפשר להם להתמודד עם הפחד ולהתגבר עליו. 

אשנב למתמטיקה זה מה שהרבה מאוד מורים ומרצים פרטיים (כמו אסף מנור למשל) מבקשים לפתוח בקרב צעירים וצעירות שפונים אליהם לקבלת עזרה. הרעיון הוא לא רק לעזור להם להתגבר על הבעיה הספציפית איתה הם מתמודדים, קרי נושא לא מובן או מבחן צפוי, אלא בכלל, להבין טוב יותר מתמטיקה ולדעת כיצד לגשת לפתור שאלות ובעיות. 

איך עושים את זה בצורה נכונה

ראשית, צריך לבנות תוכנית עבודה נכונה, בין אם זה במסגרת שיעורים פרטיים ובין אם זה במסגרת שיעורים קבוצתיים. צריך לדעת איך לגשת אל התלמיד, איך לעורר בו עניין וכיצד לגרום לו להבין שמתמטיקה היא בסך הכל מספרים שאפשר לשחק איתם. 

שנית, צריך לעורר בו אתגר, ריגוש, ובעיקר לגרום לו להאמין בעצמו וביכולות שלו לפתור את התרגילים והשאלות שמוצבים מולו. 

שלישית, בסופו של דבר אפשר לעשות זאת, אם בונים לתלמיד דרך בה הוא יכול להצליח ולהתגבר על כל בעיה. 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם תשמחו לקרוא...