חוג תיאטרון לילדים – כיצד בוחרים חוג תיאטרון

לא מעט הורים חולמים שהילדים שלהם יהיו שחקנים ויופיעו על במות התיאטרון ובמקומות אחרים. לא מעט ילדים חולמים בעצמם להיות שחקנים ולהופיע. יש מי שחולם על זה בגלל הפרסום ויש מי שחולם על זה בגלל השואו והיכולת לעמוד על הבמה מול קהל, להצחיק ולרגש אותו. 

ישנן דרכים שונות כיצד ילדים יכולים להתפתח להיות שחקנים מקצועיים, אחת מהן היא באמצעות חוג תיאטרון לילדים. על פניו זה אולי נשמע מוזר, הרי מדובר בסך הכל בחוג של ילדים, אך בדומה לענפי ספורט רבים למשל, בשביל להגיע אל ראש הפירמידה, צריך להתחיל מהבסיס, וחשוב לעשות זאת כבר בגיל ילדים ולא לחכות עם זה. 

ישנם יתרונות רבים בחוג תיאטרון לילדים. למשל, אחד היתרונות הבולטים זו היכולת של הילד להתמודד עם כל מה שקשור להופעה מול במה, להתגבר על הפחדים והחששות, לדעת להיפתח ולהיות מסוגל לדבר על דברים בצורה גלויה, אפילו שמדובר במונולוג כתוב או בדבר אחר שהוא המצאה לחלוטין ולא בהכרח משהו אישי. 

כיצד בוחרים חוג לילדים

ראשית צריך לבחון מי מעביר את החוג. האם מדובר בשחקני תיאטרון מקצועיים, מורים עם ניסיון וגישה לילדים שמלמדים בסטודיו למשחק לילדים בית הנוער. צריך להבין מי הם האנשים שמעבירים את הקורס ועד כמה באמת אפשר לסמוך על היכולות שלהם. 

שנית, יש לבחון איך השיעורים מתבצעים. האם הם מתבצעים פעם בשבוע או יותר, האם מתבצעים בקבוצות גדולות או קטנות, האם יש חלוקה לגילאים, ועוד. 

שלישית, יש לבחון את סוג הדברים שלומדים בחוג, באיזה סוג של הופעות ומשחק מתמקדים ועד כמה באמת אפשר שהילד ירוויח מהחוג, לא רק בהיבט הצר אלא גם מעבר לכך, באופן שבאמת ישרת אותו גם מחוץ לעולם התיאטרון. 

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם תשמחו לקרוא...