בוזוקי

בוזוקי הוא כלי נגינה שמקורו ביוון העתיקה והוא ידוע גם בשם הגיטרה המזרחית היוונית.

הבוזוקי הינו גיטרה בעלת צוואר מוארך וגוף מעוגל אשר עשוי מעץ מלא. לכלי יש שישה מיתרים, וניתן לנגן בו עם האצבעות או באמצעות מפרט. ישנ מגוון סוגים נוספים של בוזוקי, ולהם מספר שונה של מיתרים.

ניתן לעקוב אחר ההיסטוריה של הבוזוקי לימי קדם ביוון, שם זה היה כלי שהשתמשו בו רועי צאן על מנת להרגיע את בעלי החיים שלהם ומטיילים השתמשו בו על מנת להנעים את זמנם במהלך המסעות. האזכור הראשון של הבוזוקי בספרות מתוארך למאה ה-16, וכלי זה הוזכר לראשונה בשיר האפוס היווני העתיק "אודיסיאה" מאת הומרוס.

הבוזוקי הוא כלי נגינה פופולרי מאוד במדינות רבות כמו טורקיה, איראן ויוון. הוא משמש גם כליווי לשירי עם וריקודים כמו הריקוד היווני הנקרא "קלפטיקו".

הבוזוקי הוא גיטרה שמגיעה בגדלים וצורות רבות, והוא תוכנן כך שיהיה איזון מושלם של משקל, צליל ותחושה כדי שהנגן יהנה לנגן בה במשך שעות על גבי שעות.

הבוזוקי יכול להפיק שני סוגי סאונד:

– הסוג הראשון של צליל מופק כאשר הנגן לוחץ על המיתרים באצבעותיו, מה שמפיק צליל זמזום.

– הסוג השני של צליל מופק כאשר הנגן מכה על המיתרים באצבעותיו, מה שמפיק צליל חד ומצלצל.

הבוזוקי מכוון לסולם ייחודי, הכולל אוקטבה מתחת לגיטרה המערבית הסטנדרטית. למבנה של גיטרה זו יש צוואר נטול רצועות, מה שמקל על הנגינה בשתי הידיים.

הבוזוקי שימש מוזיקאים כמו ג'ורג' גרשווין וג'נגו ריינהרדט. הוא שימש גם בשירים פופולריים כמו "Django" מאת סטפן גראפלי ו-"Blue Bossa" מאת מיילס דייויס.

בשנים האחרונות, הפופולריות של בוזוקי נמצאת במגמת עלייה בשל הסאונד והעיצוב הייחודיים שלה. ונעשה בה שימוש אף בקונצרטים. 

בקרו באתר שלנו: https://www.sound-check.co.il/

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם תשמחו לקרוא...

איך לכתוב קורות חיים

איך לכתוב קורות חיים

הולכים לצאת לשוק העבודה בקרוב, וכעת אתם שוקדים על ההכנה, אשר כוללת בין היתר כתיבה של קורות חיים שיוכלו לייצג אתכם נאמנה? ובכן, כתיבה של

קרא עוד »