קורס הערכת שווי דירה

כשאנחנו ניגשים לקנות או למכור דירה, אחד הפרטים החשובים ביותר שעלינו ללמוד ולדעת, הוא כיצד מעריכים את שווי הדירה. המחיר שאנחנו נדרוש עבור הדירה או נידרש לשלם, ייקבע, בין היתר, על פי ערך שווי הדירה. 

מי שמבצע עסקה כזו פעם אחת בחיים, קרי בעל דירה או לקוח, יכול ללמוד את העניין דרך מאמרים מקצועיים או בעזרת ייעוץ של אנשי מקצוע. אך מי שמבצע עסקאות כאלה על בסיס קבוע, מי שמספק ייעוץ בתחום, חייב ללמוד את הנושא באופן מקצועי. לשם כך, עליו לקחת קורס הערכת שווי דירה

במסגרת קורס זה, הוא ילמד בין היתר, כיצד מעריכים שווי דירה, על בסיס אילו פרמטרים, מה יכול להשפיע ומה יכול לשנות ערך של שווי דירה, כמה מהר זה יכול להשתנות, כיצד גורמים חיצוניים משפיעים על כך ועוד. הקורס כמובן יתבסס הן על חומרים תיאורטיים וכן על דברים רלוונטיים, אקטואליים, שמשפיעים על כל הנושא של ערך שווי דירה. 

מה יכול להשפיע על הערכת שווי דירה?

בעיקרון הדבר המשמעותי ביותר שיכול להשפיע, זה גודל הדירה וכמות החדרים שיש בה. ככל שהדירה תהיה גדולה יותר, סביר להניח שהמחיר שלה יהיה גבוה יותר טוב. אך זה לא הדבר היחידי שמשפיע על ערך הדירה. 

אנחנו יכולים למצוא עוד שורה של גורמים שיכולים להשפיע, קראו בהרחבה באתר Payoff. למשל, היישוב והאזור בו הדירה ממוקמת, אופי המבנה והשירותים שהוא מציע (קומה, מעליות, חנייה), כמו כן מחירים של דירות אחרות באזור, מגמות מחירים, נוף, ועוד שורה ארוכה של פרטים חיצוניים ופנימיים. 

כמובן שיש לבחון גם את מצב הדירה. אם מדובר בדירה חדשה, סביר להניח שהערך שלה יהיה גבוה יותר משמעותית מדירה ישנה שיש בה בלאי כזה או אחר.