טיפים אפקטיביים בפתירת תרגילי מתמטיקה

המבחנים במתמטיקה מעמידים תלמידים רבים במבוכה. ככל שרמת המבחן גבוהה יותר והתלמיד נבחן במבחן בעל מספר נקודות גבוה יותר, כך גם האתגר שלו גדל. ואכן התלמידים שוקדים על פתרון תרגילים ובעיות, ועסוקים בכך שעות ארוכות. אבל חשוב לדעת שיש טיפים שונים שיוכלו להועיל עד מאוד, ולאפשר לכל תלמיד להצליח לצבור עוד ועוד אחוזים במבחנים. אז בין אם אתם טובים במתמטיקה מרגישים שאתם מוכנים לכל מבחן אפילו ברמה של מבחני בגרויות ובין אם המקצוע הזה הוא הצד החלש – שלכם אתם יכולים להתקדם ולשפר את התוצאות שלכם.

טיפ 1

כדי לגשת בביטחון לתרגיל חשוב להכיר מספר רב של תרגילים קודם. אבל לא מספיק לשבת ולפתור תרגילים מאותו מקור בזה אחר זה. נכון להכיר עוד ועוד תרגילים ממקורות שונים. ככל שאתם מאתגרים את המוח ומתמודדים עם תרגילים מסוגים שונים, אתם רוכשים גמישות שנחוצה לפתרון תרגילים חדשים שיוצגו בפניכם במהלך המבחן.

טיפ 2

בכל נושא יש דרכים שונות לפתרון הבעיה. אמנם בכל תרגיל מספיק בדרך אחרת כדי למצוא את הפתרון. אך כאשר יש בידכם יותר מאסטרטגיה אחת יש לכם סיכויים טובים יותר להצליח. לכן חשוב לכם להתנסות במגוון כלים ולפתור תרגילים בשיטות שונות ככל האפשר.

טיפ 3

לכל אחד יש הלך חשיבה שונה. זה מתבטא בכל תחום ומקצוע וגם במתמטיקה. חשוב שכל תלמיד ונבחן יכיר את עצמו ויפתור את התרגילים שלפניו בצורה שנכונה לו. יש כאלו שטוב להם לשנן נוסחאות ונכון להם ללכת על פי אלוגריתם קבוע. ואחרים יסתדרו טוב יותר עם ניסיון להבין בכוחות עצמם את המשמעות ולפתור את התרגיל לפי החשיבה וההיגיון שלהם. יש סוגים של תרגילים שזה אפקטיבי אך לא בכל נושא זה אפשרי.

טיפ 4

במתמטיקה המטרה היא להגיע לפתרון. אבל כל צעד בדרך הוא בעל חשיבות. כיוון שגם אם התרחשה טעות טיפשית בדרך אין זה אומר שלא פתרתם נכונה. מסיבה זו מומלץ להרבות בכתיבה ולפרט את כל שלבי הפתרון. כל שלב עשוי להוסיף לכם אחוזים.

חשוב לומר כי כל הטיפים יכולים לעזור לכם בשגרה בשנת הלימודים ואף בלימוד לבגרות במתמטיקה

לסיכום, במתמטיקה יש טיפים ושיטות, אבל אי אפשר להתחמק מלמידה ושינון. רק כך אפשר להצליח!

Share on facebook
Facebook
Share on whatsapp
WhatsApp
Share on twitter
Twitter
Share on linkedin
LinkedIn
Share on pinterest
Pinterest

אולי גם תשמחו לקרוא...